Home » problemy z potencją » Wczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany też przedwczesnym wytryskiem i przedwczesną albo wczesną ejakulacją, to 1 z najczęściej diagnozowanych dysfunkcji seksualnych. Szacuje się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej dorosłych mężczyzn czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który jest zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla uzyskania właściwej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który zdarza się w czasie krótszym, niż dwie minuty począwszy od rozpoczęcia współżycia albo po nie więcej niż piętnastu ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych facetów, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne. Nie jest także powodem do niepokoju, jeśli zdarzy się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W tych razach wczesny wytrysk jest niemalże naturalny i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast gdy wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, gdy facet podejmuje współżycie, wówczas jest to objaw chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są różne. Głównie dotyczą one sfery psychicznej. Problemy z wytryskiem mają faceci narażeni na nagminne sytuacje stresogenne, cierpiący na depresję lub nerwicę. Opisywana dysfunkcja dotyczy także mizoginistów i ludzi odczuwających chorobliwy lęk przed partnerkami. Sporadycznie wynika ona z niewłaściwych zachowań wypracowanych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu czy odbywania stosunków przerywanych. Niekiedy za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia oraz zaburzenia neurologiczne, przede wszystkim takie, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Poza tym wczesny wytrysk może być powodowany przez inne choroby, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nalevitry

Comments are closed.