Home » moda » Kupuj rozsądnie wyroby skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do swoich wymogów zarówno ciuchy, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać produkty złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg prawdomówności sprzedawców zdarza się różny, a w razie wielkich sieci z ciuchami gro pracowników być może nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Głównie koszt. Nie dajmy się zwieść – eko skóra ma swoją wartość i nabycie skórzanej teczki męskiej za sto PLN jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, gdy jest zbyt gładka lub też zbyt regularna gdy chodzi o przebarwienia, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie zakryte ranty także mogą sugerować, że zatuszowano użycie składników syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy też widocznych spodów skóry, również sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a wykonane z niej pasy niebywale szybko się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna mieć charakterystyczny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu poprzez net zwracajmy uwagę na opis towaru – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtenczas, gdy produkt posiada jedynie jej śladowe ilości.
Produkt wykonany z ekologicznej skóry musi przetrwać latami, dlatego warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów tekstylnych

Comments are closed.